Російські обстріли завдають значних збитків аграрному сектору Донбасу

Аграрний сектор Донецької області зазнав значних втрат через обстріли ворога

В аграрному комплексі Донецької області ситуація залишається критичною з початком повномасштабної війни. За інформацією Артема Кажана, директора департаменту аграрного розвитку та земельних відносин Донецької обласної державної адміністрації, внаслідок обстрілів ворога аграрний сектор зазнав суттєвих втрат.

Втрати у тваринництві

Обстріли призвели до знищення значної кількості поголів’я худоби та птиці. Найбільше постраждала галузь птахівництва, де загибель сягнула 1,2 мільйона птахів. Також втрати в свинарстві перевищили 25 тисяч голів. Це викликало не лише економічний збиток, але й суттєві соціальні наслідки для місцевих жителів, чия діяльність тісно пов’язана з аграрним сектором.

Загальні втрати в тваринництві

Артем Кажан підкреслив, що загальні втрати в тваринництві Донецької області внаслідок повномасштабної війни оцінюються в 1,1 мільярда гривень. Водночас найбільші втрати зафіксовані у сільськогосподарських підприємствах, які розташовані на передовій та в окупованих територіях.

Аналіз і прогнози

Експерти зауважують, що з огляду на нинішні тенденції, подальші військові дії тільки поглиблять кризу в аграрному секторі, в тому числі через необхідність відновлення знищених сільськогосподарських об’єктів. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, втрати в сільському господарстві можуть перевищити 4 мільярди гривень, якщо конфлікт не буде призупинено найближчим часом.

Крім того, дослідження Інституту аграрної економіки свідчать, що відновлення сільського господарства в умовах війни вимагатиме значних інвестицій, а також підтримки з боку державних та міжнародних організацій. На думку експертів, без чітких механізмів відшкодування втрат, сільське господарство Донецької області ризикує стати неконкурентоспроможним на загальнонаціональному та міжнародному ринках.

Внаслідок військових дій аграрний сектор перебуває під загрозою зникнення, що може призвести до гуманітарної катастрофи, адже продовольча безпека в даному регіоні потребує термінового вирішення.