Призупинено надання консульських послуг для чоловіків віком від 18 до 60 років за кордоном

### Тимчасове призупинення консульських послуг для чоловіків віком від 18 до 60 років

Українські консульства за кордоном тимчасово призупинили надання консульських послуг чоловікам віком від 18 до 60 років. За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, це рішення прийняте для відновлення «справедливого ставлення до чоловіків призовного віку в Україні та закордоном».

Відомо, що українські громадяни можуть звертатись до консульств з низкою питань, які залишилися доступними, зокрема:

  • Видача біометричних паспортів, продовження терміну дії біометричних паспортів, внесення даних про неповнолітніх дітей у біометричні паспорти батьків.
  • Тимчасова сертифікація документів та нотаріальних дій.
  • Реєстрація актів цивільного стану (народження, реєстрація шлюбу та розлучення, реєстрація смерті, зміна імені), видача дублікатів сертифікатів та витягів з Державного реєстру цивільного стану та нотаріату.
  • Консульська реєстрація.

Крім того, консульські установи за кордоном надають юридичну допомогу та приймають заяви щодо українського громадянства.

Недавні зміни у консульській політиці викликані актуальними соціально-політичними обставинами в Україні. Вона стала наслідком необхідності захисту чоловіків призовного віку, які можуть підпадати під мобілізацію. Згідно з даними Міноборони України, навесні військовий облік чоловіків у віці від 18 до 60 років перебуває під особливим контролем у зв’язку з потребами армії.

Експерти з питань міжнародної політики зазначають, що призупинення консульських послуг може суттєво вплинути на українців, які перебувають за кордоном. Варто відзначити, що за інформацією Державної міграційної служби, за останні роки кількість українців, які виїжджають за кордон, зросла на 20% і продовжує зростати. Багато з них, особливо молодь, шукають можливості для роботи або навчання.

Це рішення може призвести до збільшення затримок у отриманні необхідних документів для тих, хто залишається за межами України. З огляду на статистику українських трудових мігрантів, близько 60% із них чоловіки, відсутність консульської підтримки може стати серйозною перешкодою у вирішенні правових питань.

Варто зазначити, що українські консульства за кордоном завжди прагнули створити комфортні умови для своїх громадян, проте в умовах нинішніх викликів доводиться враховувати не лише потреби українців, але й державні інтереси безпеки.

З огляду на таку ситуацію, експерти закликають до ретельного моніторингу й аналізу впливу цих рішень на громади українців за кордоном, оскільки вони можуть суттєво змінити динаміку їхнього життя та роботи.